Begraafplaats Driebergen-Rijsenburg
De Nieuwe Begraafplaats in Driebergen-Rijsenburg is in 1930 aangelegd in het bos. Achter de monumentale ingang staat de aula. De begraafplaats zelf is strak ingedeeld. Met rechte grasvelden, maar ook slingerende bospaden. Het is een groene begraafplaats met hoge bomen van verschillende soorten.
Begraven
Op de begraafplaats in Driebergen-Rijsenburg geven wij nieuwe graven uit. U kunt kiezen tussen een particulier graf of algemeen graf. Het reserveren van een particulier graf kan voor 10 of 20 jaar. Er liggen ook particuliere graven op een apart veld, speciaal bedoeld voor kinderen.
Cremeren
Na een crematie kunt u op de begraafplaats in Driebergen-Rijsenburg een plek vinden om een dierbare te herdenken. U kunt kiezen voor:
- bijzetting van een urn in een particulier graf of speciaal urnengraf
- het laten verstrooien van de as op het verstrooiveld
Aula
De aula is voor herdenkings- en afscheidsbijeenkomsten. Er is ruimte voor maximaal 100 personen. Het is gebouwd in de stijl van de Amsterdamse School en ontworpen door gemeentearchitect H.E. van Amerongen. Uitvaartverzorging De Algemene beheert de aula. Er is een orgel aanwezig.
Bijzondere graven
Op de begraafplaats liggen 10 oorlogsgraven. Daarvan zijn 6 graven van militairen die zijn omgekomen in 1940. De andere graven zijn van verzetsstrijders.
Ook ligt hier het graf van de Nederlands-Friese schrijver D. Th. Jaarsma (1959).
