Groen licht voor jongerenontmoetingsplek in Maarn
Jongeren hebben behoefte aan een eigen plek om elkaar te ontmoeten. Deze behoefte leeft ook in Maarn. Het college stemt daarom in met een nieuwe jongerenontmoetingsplaats (JOP).
Jongeren hebben behoefte aan een eigen plek. Een plek waar zij droog en beschut samen kunnen komen, met elkaar kunnen praten en hun vrije tijd kunnen doorbrengen. Er staan al twee JOP’s in de gemeente, namelijk in Driebergen en Amerongen. Deze ontmoetingsplekken voorzien in een duidelijke behoefte en worden intensief gebruikt door de jongeren. Met de komst van een JOP in Maarn wil de gemeente ook daar jongeren een eigen plek bieden.
Een plek in eigen dorp
De gemeente vindt het belangrijk dat jongeren zich thuis voelen in hun eigen dorp en ruimte krijgen om elkaar te ontmoeten. Niet iedere jongere is aangesloten bij een vereniging of bezoekt een jongerencentrum. Een laagdrempelige ontmoetingsplek in de openbare ruimte kan daarom een waardevolle aanvulling zijn.
Uit gesprekken met jongeren in Maarn blijkt dat de behoefte aan een eigen ontmoetingsplek groot is. Met de JOP creëert de gemeente een plek waar jongeren op een veilige en toegankelijke manier samen kunnen komen.
Wethouder Karin Oyevaar geeft aan: “Wij vinden het belangrijk dat jongeren in Maarn een plek hebben waar zij elkaar kunnen ontmoeten en zich welkom voelen. Met deze jongerenontmoetingsplek geven we gehoor aan een duidelijke wens van de jongeren zelf.”
Samen ontwerpen en realiseren
De gemeente onderzoekt samen met jongeren, omwonenden, jongerenwerk, politie en andere betrokken partijen hoe een JOP vormgegeven kan worden en welke locatie daarvoor geschikt is. De komende tijd vinden verschillende gesprekken en participatiemomenten plaats waar ruimte is voor ideeën, aandachtspunten en vragen.
Bij de verdere uitwerking neemt de gemeente ook de ervaringen uit eerdere trajecten mee. Deze ervaringen laten zien hoe belangrijk het is om belanghebbenden vroegtijdig te betrekken, verwachtingen helder te maken en gedurende het proces goed met elkaar in gesprek te blijven.
