Heel Utrechtse Heuvelrug Repareert in de schijnwerpers

De Campagneweek ‘Heel Utrechtse Heuvelrug Repareert’ zet kledingreparatie in de schijnwerpers. Van 6 tot en met 12 oktober 2025 staat onze gemeente in het teken van repareren. Dan is ook de landelijke campagneweek ‘Heel Nederland Repareert’. Met dit jaar de focus op kledingreparatie. Ook wij doen mee met de campagneweek. 

Waarom kleding repareren?

Jaarlijks gooien Nederlanders gemiddeld 40 kledingstukken per persoon weg. Dat is zo’n 235 miljoen kledingstukken per jaar! Veel daarvan belanden op de afvalberg terwijl een groot deel nog goed te repareren of op te knappen is. De kledingindustrie wereldwijd is verantwoordelijk voor zo’n 10% van de CO₂-uitstoot en heeft een enorme impact op waterverbruik en vervuiling. Repareren is een krachtig en concreet antwoord hierop.

Activiteiten in onze gemeente

In onze gemeente zijn er leuke activiteiten. Bijvoorbeeld op woensdag 8 oktober tijdens het Repair Café in Amerongen. Dan is er extra aandacht voor het repareren van kleding. Dus breng je kleding met losse knoop of zoompje naar de Allemanswaard en Hillie repareert het voor je. En als je wilt leert ze je meteen hoe het moet en kun je een reparatiekitje meenemen. Ook is er een rek met tweedehands kleding, door Hillie weer als nieuw gemaakt. Zit er iets van je gading bij? Dan mag je het gratis meenemen. ’s Avonds is er een gratis documentairefilm over het thema kleding in het Cultuurhuis in Doorn. 

Zaterdag 11 oktober is er een heus ‘Reparatiefestival’ met leuke workshops in de Eurowinkel in Driebergen. Maak een knuffel van een sok of een hip telefoonhoesje. Je kunt ook leuke proefjes doen met textiel, om te zien waar het van gemaakt is en waar het vandaan komt. Een aanrader voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Samen kun je ook een slinger maken van vlaggetjes die uit kleding die niet meer gedragen wordt. Neem zelf stof mee of gebruik de stoffen die wij verzamelden.

Het programma is nog in opbouw. Meer informatie volgt later in het Gemeentenieuws en op heuvelrugdoetmeer.nl/lokaalklimaatakkoord. Heb je zelf nog een leuk idee voor deze week? Bel of mail Yannick van Olst: 06 39 49 62 55 of yannick.vanolst@heuvelrug.nl.

Samen maken we repareren weer normaal

‘Heel Nederland Repareert’ is onderdeel van een bredere beweging die erop gericht is om repareren weer een vanzelfsprekend onderdeel van het dagelijks leven te maken. Door kennis en netwerken te delen, zetten gemeenten, reparateurs en organisaties zich in voor toegankelijke en lokale reparatiemogelijkheden.