De inkoopadviseur en een juridisch adviseur zijn aangewezen om te fungeren als klachtenmeldpunt. Het meldpunt is bereikbaar via klachtenmeldpunt@heuvelrug.nl.
Een klacht is een schriftelijke melding van een ondernemer die belang heeft bij de aanbesteding. De klager motiveert waarom hij het niet eens is met de aanbesteding of een onderdeel daarvan. Klachten moeten gaan over aspecten van aanbestedingen binnen de werking van de Aanbestedingswet 2012. Bij alle inkoopprocedures gebruiken we de klachtenregeling.
Klachten kunnen niet gaan over het Inkoop- en aanbestedingsbeleid. Ze kunnen wel laten zien dat iets in strijd is met wettelijke bepalingen of andere voorschriften voor die aanbesteding.
Vragen en verzoeken over aanbestedingsdocumenten stelt u aan de contactpersoon van die aanbesteding. Via het digitale aanbestedingsplatform TenderNed.
De klager dient zijn klacht zo snel mogelijk in zodat de klacht nog tijdens de lopende aanbesteding is af te handelen. Is een klacht niet binnen de lopende aanbesteding af te handelen? Een klacht schort de aanbestedingsprocedure niet op. Tenzij uit een procedure bij de rechter een ander oordeel blijkt.
Alleen belanghebbenden bij een specifieke aanbesteding kunnen een klacht indienen. Belanghebbenden zijn ondernemers met een direct belang bij het binnenhalen van de overheidsopdracht.
De volgende categorieën belanghebbenden zijn er:
- gegadigden
- (potentiële) inschrijvers
- onderaannemers van (potentiële) inschrijvers
- brancheorganisaties en klachtenloketten van ondernemers
Anoniem klagen kan niet. Wel kan een brancheorganisatie zelf een klacht indienen bij bezwaren van een of meer ondernemers uit de branche.
U dient een klacht in via klachtenmeldpunt@heuvelrug.nl. Omschrijf de klacht duidelijk en hoe het knelpunt volgens u verholpen kan worden. In de klacht staat ook de datum, naam en adres van de klager en over welke aanbesteding de klacht gaat. U krijgt een ontvangstbevestiging van het klachtenmeldpunt.
Het klachtenmeldpunt onderzoekt de klacht en houdt daarbij rekening met de planning van de aanbestedingsprocedure.
Blijkt de klacht terecht of deels terecht en moeten er corrigerende en/of preventieve maatregelen komen? Dan delen wij dit zo spoedig mogelijk schriftelijk mee aan de klager en alle andere (potentiële) inschrijvers/gegadigden. Afhankelijk hoever de aanbestedingsprocedure is kan het zijn dat wij de maatregelen aan de betrokkenen in de aanbesteding op hetzelfde moment informeren als dat de klager het bericht krijgt. Dit om bevoordeling van partijen te voorkomen.
Blijkt de klacht niet terecht? Dan wijzen wij de klacht gemotiveerd af. De klager krijgt hiervan schriftelijk bericht.
Het klachtenmeldpunt kan op verzoek van de klager of op eigen initiatief voor bemiddeling of advies voorleggen aan de commissie van Aanbestedingsexperts.
Nadat op de klacht is beslist kan een klager de klacht aan de Commissie van Aanbestedingsexperts voorleggen. Zonder instemming van de andere partij. Dit kan ook als er geen beslissing op de klacht is genomen binnen een redelijke termijn.
Bij iedere aanbesteding staat in de aanbestedingsdocumenten vermeld waar u klachten kunt indienen.